Yeni Üyelik
Gizlilik politikası

Kitappad`de hikayeleri herkesin keşfedebilmesi ve yaratabilmesi için güvenli ve rahat bir ortam oluşturma amacıyla paylaşırız.

Saygılı ve kucak açan bu ortamı oluşturabilmek için Kitappad severlerin ne tür içerikler keşfedebileceklerini ve ne tür içerikler paylaşıp paylaşamayacaklarını bildiklerinden emin oluruz.

Yazma serüveninize başlamadan önce lütfen aşağıdakilere bir göz atın:

  • Kullanıcı adınızı oluştururken açık saçık veya nefret dolu olmadığından emin olun.
  • Topluluktaki diğer Kitappad sevelerin duygularına, özelliklerine ve kişisel bilgilerine saygı duymak önemlidir.
  • İleride pişman olacağınız ya da akranlarınızın, ailenizin veya öğretmenlerinizin görmesini istemediğiniz hiçbir şeyi paylaşmayın.
  • İçerik ve Davranış Kuralları, Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikalarımızı okumalısınız ki Kitappad`den zevk almak ve başkalarının da almasına yardım etmek için gerekli bilgilere sahip olmuş olun!

Eğer kurallarımızı ihlal eden bir içeriğe denk gelirseniz bunu rapor ederek bize bildirin.

Ayrıca Telif Hakları hakkında daha fazla bilgi için lütfen Telif Hakkı Sıkça Sorulan Soruları`na bakın. 

Yorumlar ve Geri bildirimler 

Yapıcı yorumlar, saygıyı gözettikleri takdirde hoş karşılanır. Beğenmediğiniz veya katılmadığınız bir içeriğe denk gelebilirsiniz ancak biz çeşitliliği ve kendini ifade etmeyi savunan, güvenli ve yaratıcı bir çevreyi destekleyen bir platformuz.

Başkalarına Saygı Duymak 

Kitappad farklı fikir ve görüşlerin olduğu küresel bir topluluktur. Bu nedenle herkesin birbirine saygılı ve kibar olması gerekmektedir. Sabırlı olmak ve başkalarının bakış açılarıyla empati kurmak önemlidir. Yanlış yaptığınızda özür dilemenizi de tavsiye ederiz. Eğer bir sorun tek başınıza veya Sessize Al butonunun yardımı ile çözülemiyorsa lütfen, aşağılayıcı veya uygunsuz herhangi bir davranışı Rapor@Kitappad.com`a rapor edin.Özel Bilgilerin Paylaşımı 

Bir kullanıcıyı riske atabilecek davranışlar ya da ismi, ev adresi, e-posta adresi, telefon numarası veya Kitappad`deki özel mesajları gibi kişiyi tanımlayan bilgileri açığa çıkarmak yasaktır.

Derecelendirme ve Etiketler Kitappad, yazarların kendi hikayelerini İçerik Kurallarına uygun olarak derecelendirmesini ve etiketlendirmesini destekler. Uygun şekilde etiketlenmiş ve derecelendirilmiş bir hikaye, doğru okuyucu kitlesinin hikayenizi keşfetmesine olanak sağlar. Eğer hikayeniz Yetişkin olarak derecelendirilmesi gerekirken derecelendirilmemişse Kitappad, İçerik Kurallarını düzgünce uygulamak adına bu değişimi yapabilir. Telif Hakkı İhlali 

Yazarlarımız, topluluğumuzun okurken zevk alabilmeleri için kendi özgün hikayelerini oluştururken çok fazla zaman ve enerji harcıyorlar. Lütfen, diğer yazarlara saygı duyun ve kendinizin yazmadığı içerikleri paylaşmayın. İntihal ve telif hakkı ihlali hakkında daha fazla bilgi için Telif Hakkı SSS`a göz atabilirsiniz. Our writers invest a lot of time and energy into creating their own original stories for our community to enjoy.
 

Spam 

Kitappad ürün ve servis tanıtma amacıyla kullanılmamalıdır. Kitappad`de Spam`e izin verilmez. Spam, istenmeyen ve aşırı mesaj ya da yorumlar ile kişilerle bağlantı kurmakla (örneğin: başka kullanıcıların hikayelerinde veya mesajlarında hikayenizin tanıtımını yapmak) sınırlı kalmayıp pek çok şeyi kapsar. Ancak, kendi profilinizde basılı romanlarınız için satış linki paylaşabilirsiniz..

Oy Ticareti

Kitappad`de oy ticaretine izin verilmez. Oy ticareti ortak kazanç amacıyla karşılıklı oy verme ve oy takas etmeyi kapsar. Oylar okuyucular tarafından hikayenize destek olmak amacıyla verilebilir ve beğeniyi gösterme amaçlı tasarlanmıştır.

Taklit Etme 

Kitappad, kendiniz olabileceğiniz bir platformdur bu yüzden lütfen başkası gibi davranarak diğer kullanıcıları kandırmayın. Lütfen Kitappad Çalışanı, Kitappad Elçisi, Kitappad Yıldızı veya başkası olarak davranmayın. Lütfen, Kitappad çalışanları ve elçilerinin profillerinde onaylanmış/doğrulanmış rozetleri olduğunu unutmayın. Rozetler ve anlamları hakkında daha fazla bilgi için Rozetler ve Profil Sembolleri`ne göz atın.

Pozitif Dil Kullanıcılar, başkalarının özel hakkını ihlal etmediği, zarar vermediği veya kişisel ayrımcılık yapmadığı sürece kendi ilgilendikleri alanı seçebilirler. Neyi kabul etmediğinizi söylemektense gerçekten neyi yapmayı sevdiğinizi söyle. Örneğin; “FanFic kapaklar yapmıyorum” demektense “Romantik kapaklar yapmayı severim.” Kitappad`te herkes birbiri ile rahat bir şekilde etkileşim halinde olmalıdır. Bu yüzden lütfen insanlara, size davranılmasını ve konuşulmasını istediğiniz şekilde davranın ve o şekilde konuşun. Unutmayın ki, o amaçla söylemiş olmasanız bile sözleriniz kırıcı, ayrımcı, nefret içerikli ve hatta davranış kurallarımıza aykırı olabilir. Eğer söyleyebileceğiniz iyi bir şey yoksa sözlerinizi kendinize saklayın. Eğer kendinizi bireysel olarak saldırıya uğramış veya hedef olarak seçilmiş olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen, olayı rapor@Kitappad.com.adresinden bildirin. Topluluk Değerleri 

Kitappad, kullanıcılarımızın keyif alabilmesi için yaratıcı ve dünya çapında bir topluluktur. Toplumun değerlerine saygı göstermek önemlidir. Fakat unutmayın ki bu değerleri desteklemeye yardımcı olmak da sizin hakkınız ve sorumluluğunuzdur. Eğer topluluğumuzun üyelerinden birini üzecek bir paylaşım görürseniz lütfen, rapor edin. Kamuya mal olmuş kişiler hakkında fikir beyan etmek kurallarımıza aykırı değildir.

Topluluk Davranışları 

Topluluk alanı içindeki tüm etkileşimler Kitappad Davranış Kuralları`na uygun olmalıdır. Eğer bir sorunu kendiniz çözemezseniz veya bir kullanıcının tavrının tehditkâr, taciz veya uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız paylaşımı “Rapor Edin”, böylece yöneticilerimiz yardımcı olabilirler.

Ödeme Kabul Etmek

Kullanıcılar içerik veya hizmetten bir ödeme talep edemezler ancak ödeme kabul etmeyi önerebilirler.

İçerik Ödülleri

Ödüller ve/veya eşantiyonlar mali ve maddi olamaz. Uygun ödüller; Takip, Okumalar veya yarışma ödülleri gibi Dijital (Sayısal) Ödüller`dir. Yarışmayı düzenleyenler, Kitappad`in bahsedilen yarışma ile herhangi bir bağlantısı olmadığını belirtmek zorundadır. Kitappad, kişisel bilgilerin diğer kullanıcılarla paylaşılmasını önermez.

Deneyiminizin pozitif ve sürekli olmasını istiyoruz fakat, politikamıza uymama durumunuza karşı bu olayın izini sürecek bir sistemimiz mevcuttur. Birçok durumda, daha fazla önlem almadan önce size bir uyarı mesaj göndeririz. Tekrar uygunsuz davranışta bulunanların hesapları kapatılabilir. Kullanıcıların davranışları hesabın sahibi ile bağlantılıdır, sadece hesapları ile değil.

modal aç
modal aç
modal aç