Yeni Üyelik
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_left2.
Bölüm
keyboard_arrow_right
@binayklasikleri12
‘’Kralımız!’’ diye daha ön girişte büyük bir yazı bulunuyordu .Süslü püslü altın işlemeli tuhaf bir levha ve bir dolu satırlar maddeler halinde devam ediyordu.Nisa kapıda beliren sözcükleri çözemese de önemli olmalı diye bakıyor biraz analamaya çalışıyordu.Tam o sırada içeriye güleç bir kadın girerek işli kupalarla içecek birşeyler getirirken
"Şerbetimizi beğenecek misin bakalım? "diyen kadın gülümsüyordu.Nisa çok tedirgin olmuştu çünkü annesinin teslim ettiği yastık goblenleri arkadaşı ile çarşıya götürüp ‘’hemen dön oyalanmak yok’’ sözleri aklına gelmişti."Hemen gitmeliyim geç kalırsam annem çok kızar bana yardım et Mirela "dedi.Oradan eve doğru ayrıldılar. Annesi heyecan dolu kapıda belirdiğinde " Kızım beni çok korkuttun saatlerdir nerelerdesin ?"diye bağırmaya başlamıştı .
17.Yüzyılda Osmanlı toprakları İzmir de yirmi iki yaşında Mesih olduğunu söyleyen genç adamın o kutsal zihin örtülerinde önemli bir yerdeydi.Dünyayı tüm kötülüklerinden kirlerinden arındırarak insanları taşıyarak ,kutsal ülkenin tapınaklarını inşa edecekti.Ruh birlik ve beraberlik ruhuydu,kanlarının asil olduğunu kimse ile karışmaması gerektiğini düşünüyorlardı.Künyesinde asil kan Mirella yazıyordu.
Asil milliyetçiler gibi her kıtada binlerce mürit toplayarak sürekli büyüyorlardı ve döneminde Osmanlı devirlerinde dahi binlerce kişi peşlerindeki inanca doğru sürüklendi. Gizli toplantıları ile herkesten güçlü olduklarını savunuyorlardı.Tire İzmir bu yerleşiminin güçlü olduğu bir kucak, sancaklarının hayalini kurduğu tek kuvvetli yerdi.Mirella’nın ailesinde güç o inanç sistemi değişikti.Mirella Nisa’ya destek sözünü verdiğinde Nisa tedirgindi,annesi yabancılardan hep korkmuştu.O dönemlerde çevrede kurban diye öldürülüp kesilen küçük bakire kızlar vardı.

Lıkır lıkır kuvvetlenmek için kan içen sapkınlardan bahseden gazeteler. Gazeteci bir çocuk sokak aralarında gezerek haberleri bağırıyordu.
Yardım fikri için annem kabul etmeyecek diye düşündü ama çok fakirdiler .Belki bu destek aileye nefes olacaktı,aile iyi niyet göstergesini para yardımı ile maaşa bağlayarak bir dolu yiyecek sepetleri göndererek yaptı.Kadıncağız kızını kıramayınca Nisa orada bulunan liseye yazıldı.

modal aç
modal aç
modal aç